cover img

Lucie Pražáková

Lucie Pražáková

Ředitelka nadace

Během studia na gymnáziu měla dvě velké záliby, studium historie a nadšení pro klasický zpěv. Rozhodla se pro uměleckou dráhu a vystudovala Konzervatoř Plzeň. Již během studia byla v angažmá v opeře Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Následně se věnovala sólové kariéře a spolupráci s komorními ansámbly. Díky mezinárodním hudebním projektům navštívila mnoho zemí a poznala kulturní rozmanitosti. Ve společnosti ORLEN Unipetrol pracuje do roku 2014. Během této doby prošla několika pracovními pozicemi. Veškeré pracovní zkušenosti a znalost skupiny ORLEN Unipetrol se úzce prolínají s prací v nadaci, ve které je od roku 2020. V Nadaci ORLEN Unipetrol společně s týmem pomáhá růst mladým chemikům, stará se o lokální komunity a životní prostředí, spolupracuje s neziskovými organizacemi.

Lucie je energická a komunikativní osoba. Ráda relaxuje u poslechu vážné hudby, nebo na výletech po zámcích, hradech a zříceninách. Její motto je: „Nespouštěj své oči z hvězd a své nohy ze země.“

Blanka Machová

Blanka Machová

Koordinátorka projektů vzdělávání

Vystudovala Vyšší odbornou školu sociální a pedagogickou – obor sociální pedagogika. Bakalářský titul v oboru pedagogika získala na Filozofické fakultě UK. V letech 2009 – 2022 působila na pozici vedoucí kanceláře CEO v dceřiné společnosti Skupiny ČEZ. V Nadaci ORLEN Unipetrol působí od roku 2022 na pozici Koordinátorky vzdělávacích projektů. Do její působnosti patří např. grantové programy pro školy, studenty nebo pedagogy, projekt Báječný den s chemií, Pátky s vědou, ale i Spanilá jízda nebo soutěž Kouzelná chemie.

Blanka je společenská a zvídavá. Mezi její záliby patří cestování za krásami Evropy, četba, deskové hry a vědomostní kvízy nebo historie.

Její motto je: „Každý den má svůj příběh…“

Martina Stamidu

Martina Stamidu

Koordinátorka projektů společenské odpovědnosti

Vystudovala mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha. Po studiu pracovala jako referent ve státní správě a po mateřské dovolené jako asistentka v kanceláři generálního ředitele ČEZ Teplárenské. V roce 2022 nastoupila do společnosti ORLEN Unipetrol na pozici specialisty společenské odpovědnosti, kde se začala věnovat projektům, které podporují lokální komunity, neziskové organizace či životní prostředí. Organizuje dobrovolnické dny ve společnosti, stará se o zaměstnaneckou dobrovolnickou platformu komUNIta a zajišťuje charitativní sbírku Splněná přání. Do Nadace ORLEN Unipetrol přestoupila v roce 2024 i se všemi svými dosavadními projekty, které by ráda v nadaci rozvíjela.

Martina miluje zvířata a ráda se o ně stará. Součástí jejího života se stali koně, u kterých tráví společně s dcerou veškerý volný čas. Její motto je: „S úsměvem jde všechno lépe.“

Lenka Filipiaková

Lenka Filipiaková

Specialistka nadace

Vystudovala Analytickou forenzní chemii na Vysoké škole chemicko- technologické v Praze. Již během studia pracovala v oblasti vzdělávaní a to na tvorbě online vzdělávacích kurzů pro žáky základní školy. Během magisterského studia začala pracovat na DPČ na pozici administrativní podpory v Nadaci ORLEN Unipetrol. Práce ji natolik bavila, že se po ukončení studia rozhodla v Nadaci zůstat a pokračovat na plný úvazek. Mezi její projekty patří vodík na ZŠ, Plastík a jeho kouzelný kufřík, EDUbus nebo Sportovní klub. Mezi její pracovní náplň také patří spravování sociálních sítí, externí nebo interní komunikace a spravování webových stránek.

Lenka je kreativní osoba s množstvím energie, která neustále v práci ale i mimo ní vymýšlí nové projekty a plány. Její motto je: „Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů.“