cover img

4EDU konference

Rok 2021 – druhý ročník

V roce 2021 proběhl již druhý ročník 4EDU konference, který přinesl téma inovativní formy vzdělávání a příležitosti výuky v kyberprostoru. Konference 4EDU se konala v Tréninkovém centru společnosti ORLEN Unipetrol v Litvínově a nabídla přednášky zástupců základních a středních škol, VŠCHT v Praze, Akademie věd, Policie ČR a skupiny ORLEN Unipetrol. Událost přilákala stovku účastníků včetně pedagogů, ředitelů škol, zástupců zřizovatelů škol a studentů; dalších tři sta diváků ji zhlédlo online. Ústředním motivem byl přechod výuky z prezenční formy na tu digitální. Konferenci uspořádala Nadace ORLEN Unipetrol a Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích pod záštitou města Litvínov. Přednášející sdíleli příklady aktivit nad rámec osnov či ukázky praxe v soukromém sektoru. Odborníci také otevřeli téma hrozeb v kyberprostoru a představili široké využití streamování na YouTube. 

Více informací naleznete na www.foredu.cz a to včetně záznamu celé konference nebo jednotlivých workshopů.


Rok 2019 – první ročník 

První konference o inovativním vzdělávání a jeho současných trendech s názvem 4EDU se uskutečnila ve čtvrtek 3. října 2019 v kulturním domě Citadela v Litvínově. Téměř tři sta účastníků včetně pedagogů, ředitelů škol, zástupců zřizovatelů škol, studentů a široké veřejnosti absolvovalo celodenní program plný odborných přednášek a workshopů. Akci pod záštitou města Litvínov organizovala Nadace ORLEN Unipetrol, Sportovní soukromá Základní škola Litvínov a hokejový klub HC Verva Litvínov.

Na konferenci vystoupili významní odborníci z oblasti vzdělávání. Účastníci si vyslechli přednášky bývalého dlouholetého ředitele prestižního pražského gymnázia PORG Václava Klause mladšího, prorektora VŠCHT Praha profesora Zdeňka Bělohlava nebo konzultanta a mentora Radima Valigury. Příležitosti pro současnou školu rozebíral publicista Tomáš Feřtek a o výchově mládeže spojené se sportem promluvil Jiří Šlégr. Po přednáškovém bloku čekalo na účastníky konference 4EDU třicet jedna odpoledních workshopů na téma děti a technologie, chemické pokusy, popularizace vědy, inspirace pro třídnické hodiny apod.