cover img

Báječný den s chemií

Cílem projektu Báječný den s chemií je zábavnou formou přiblížit chemii žákům základních škol a víceletých gymnázií a ukázat jim, že chemie je moderní a atraktivní obor.

Cílem projektu Báječný den s chemií je zábavnou formou přiblížit chemii žákům základních škol a víceletých gymnázií a ukázat jim, že chemie je moderní a atraktivní obor, jehož studium přináší nekonečné množství objevů a je velkou příležitostí pro budoucí uplatnění. Podporujeme střední a vysoké školy a jejich studenty, ale zároveň si uvědomujeme, že mnohdy se o lásce k chemii rozhoduje již na základní škole. A protože současné děti jsou náročnější na formu, jakou jim informace předáváte, přišli jsme s tímto konceptem, který je nejen populárně naučný, ale především zábavný. Tato akce má obrovský ohlas a je o ni neskutečný zájem ze strany škol i studentů.

Bohužel vzhledem k epidemiologické situaci se BDSCH v roce 2020 přesunul do online prostoru, a to ve formě hodinového vysílání z prostor Vysoké školy chemicko-technologické. Všechny natočené Báječné hodiny s chemií naleznete na www.nouonline.cz.