cover img

Nadace zavítala do Českého Těšína

Svátek Tří bratří s Nadací ORLEN Unipetrol

V rámci česko-polského Svátku tří bratří zavítala nadace na tři dny do Českého Těšína, kde navázala na skvělou spolupráci s Pedagogickým centrem pro polské národnostní školství.  
​První den patřil Plastíkovi a jeho kouzelnému kufříku. Nadace věnovala celkem dvanáct kufříků do škol převážně z Českého Těšína a zároveň pro pedagogy uspořádala workshop, kde se všichni seznámili, jak s kufříkem pracovat. Z ukázky zajímavých a hravých pokusů si pedagogové odnesli spoustu nápadů a inspirace jak nakládat s tématem plastů i s plasty jako takovými. Informace i praktické dovednosti můžou zařadit do výuky a prezentovat je svým žákům. 

Další den patřil show Báječný den s chemií, kterou navštívilo 240 žáků a pedagogů z devíti škol z Českého Těšína, Vendryně nebo Bystřice. Akci podpořila svou účastí také Izabella Wołłejko-Chwastowicz, generální konzulka Polské republiky v Ostravě a starosta města Český Těšín Karel Kula. Naši chemici si připravili zábavnou a chvílemi až výbušnou show, která děti nejen bavila, ale i hravou formou vzdělávala. Na konci show každá škola vyslala svého zástupce do soutěže o vodíkovou sadu, ze které si vítězná třída může postavit elektrárnu a také sestrojit autíčko na vodíkový pohon. Akci si užili nejen žáci, kteří se aktivně zapojili do experimentů přímo na podiu, ale podle ohlasů i všichni ostatní.

Poslední den měli návštěvníci Svátku tří bratří možnost prohlédnout si EDUbus, unikátní mobilní polytechnickou laboratoř, ve které se seznámili se speciálními moderními technologiemi jako je virtuální realita nebo 3D tisk a nahlédli pod pokličku moderní výuky chemie. 

Na souhrné video ze Svátku Tří bratří se můžete podívat zde: Český Těšín - Svátek Tří bratří s Nadací ORLEN Unipetrol