cover img

Spanilá jízda 2023

Motorkáři opět nastartovali své motorky pro dobrou věc

V neděli 10. září v Neratovicích odstartoval již pátý ročník charitativní Spanilé jízdy motorkářského klubu Uniriders skupiny ORLEN Unipetrol, který spojuje nadšence s vášní pro motocykly i chutí pomáhat potřebným. Nadace ORLEN Unipetrol se tentokrát se Spanilou jízdou připojila k městských oslavám Neratovický salón a do jízdy se tak mohli zapojit i jezdci z řad široké veřejnosti. Protože i počasí nám na sklonku léta více než přálo, akce se těšila velkému zájmu návštěvníků i motorkářů. Hromadný start jízdy přibližně 80ti motorkářů z Náměstí republiky byl velký zážitek pro všechny přihlížející. Dále byly pro návštěvníky salónu připraveny zábavně vzdělávací aktivity pro děti i dospělé, které připravila Nadace ORLEN Unipetrol a skupina ORLEN.
K vidění byl např. EDUbus nebo stánek se zábavnými chemickými pokusy, které si připravili studenti VŠCHT v Praze a také relax zóna.

Dobročinná sbírka se v tomto roce pořádala na pomoc třem malým dětem z Neratovic, které trpí poruchou autistického spektra, mikrocefalií s vývojovou dysfázií či poruchou ADHD. Během akce se podařilo vybrat 20 000 Kč k nimž Nadace ORLEN Unipetrol přidala 200 000 Kč. Za vybrané prostředky budou moci rodiny dětem pořídit potřebnou rehabilitaci na zlepšení motoriky, rehabilitační pomůcky a pobyty, speciální nutriční výživu či speciální dioptrické brýle. 

„Jsem ráda, že se podařilo uspořádat další ročník charitativní Spanilé jízdy a díky veřejné sbírce a naší nadaci pomůžeme malé Marušce, Ivance a Sebíkovi při zvládání jejich onemocnění. Rodiny budou moci dětem pořídit potřebné vybavení, které těmto dětem velmi pomáhá. Je skvělé, že se benefiční sbírky v rámci Spanilých jízd už stali každoroční tradicí, díky kterým jsme mohli v minulých letech podpořit i dalších šest nemocných dětí a Nadaci policistů a hasičů“. uvádí Katarzyna Woś, předsedkyně správní rady Nadace ORLEN Unipetrol.
Motorkářský klub Uniriders z ORLEN Unipetrolu během pěti let své existence a díky pravidelným jízdám a benefičním akcím získal a následně daroval více než 640 000 Kč potřebným prostřednictvím Nadace ORLEN Unipetrol.

Všechny fotky z akce najdete zde: fotografie Spanilá jízda 2023