cover img

Spanilá jízda je za námi

Součástí akce byla charitativní sbírka, v rámci které se vybíralo na Ondru.

Spanilá jízda je za námi. Sbírka na Ondru ale stále pokračuje.

Letošní ročník Spanilé jízdy motorkářského klubu Unipetrol se uskutečnil v režimu online. Živý přenos se vysílal v sobotu 5. září od 14:00 na facebookové stránce Nadace Unipetrol, kde je stále možné ho zhlédnout. Součástí akce byla charitativní sbírka, v rámci které se vybíralo na Ondru, chlapce s dětskou mozkovou obrnou. ​V rámci letošní Spanilé jízdy na své motorky nasedli pouze jezdci motorkářského klubu Uniriders, jejich rodinní příslušníci a přátelé. Z Kralup nad Vltavou se na cestu vydalo více než třicet motorek a to i přes značnou nepřízeň počasí. Akce i tentokrát podpořila charitativní sbírku, jejímž prostřednictvím Nadace Unipetrol pomáhá potřebným. Tentokrát se vybíralo na Ondru, který má dětskou mozkovou obrnu, a jehož tatínek je zaměstnancem Unipetrolu. Během Spanilé jízdy se povedlo vybrat více než 23 tisíc korun, veřejná sbírka ale pokračuje a měla by pomoci zajistit potřebných 70 tisíc korun na Ondrův ozdravný pobyt v lázních.

Příspěvky pro Ondru je možné zasílat na účet veřejné sbírky Nadace Unipetrol (7977922/0800), přičemž je třeba uvést do poznámky pro příjemce: „Ondra“. Využít se dá také QR kód pro platbu, který naleznete na obrázku níže. Přispět lze až do 13. září 2020.

Ondrův příběh
Ondra se narodil předčasně v době, kdy mozková tkáň ještě nebyla zcela zralá. Přestože je Ondra velký bojovník, došlo u něj k poškození mozku a byla mu diagnostikována dětská mozková obrna (DMO), která se projevuje převážně omezením hybnosti. Ondra se pohybuje především lezením, při chůzi s chodítkem potřebuje asistenci. Zrak prakticky nepoužívá, vnímá pouze hrubší obrysy. Pobyt v lázních, které pomáhají jeho hybnosti, je proto nezbytný. Po dosažení plnoletosti však zdravotní pojišťovna Ondrovi tuto péči nehradí. Její finanční náročnost navíc zvyšuje nutnost doprovodu, který Ondrovi zajistí celodenní péči.

Poděkování
Poděkování Nadace Unipetrol patří nejen všem členům Uniriders, kteří pomohli akci uspořádat, ale také společnosti Benzina, která zajistila občerstvení pro členy klubu Uniriders, společnosti ORLEN Ochrona, která zajistila bezpečnost celé akce a v neposlední řadě také kolegům z oddělení IT, Facility a Security, bez jejichž pomoci by se akce konat nemohla.

Děkujeme také všem, kteří na Ondru již přispěli. Doufáme, že společně částku 70 tisíc vybereme a umožníme tak Ondrovi co nejdříve pobyt v lázních.

Fotogalerii ze Spanilé jízdy naleznete na Facebooku Nadace Unipetrol.

ondra.jpg