cover img

Přednáška na téma „Prevence virových onemocnění“

Nadace Unipetrol a Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích znovu obnovili úžasný projekt Pátky s vědou.

Připravili jsme přednášku na téma „Prevence virových onemocnění“ s viroložkou RNDr. Ruth Tachezy, Ph.D. v rámci projektu Pátky s vědou

Nadace Unipetrol a Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích znovu obnovili úžasný projekt Pátky s vědou. Tento projekt probíhal během celého školního roku 2018/2019 na půdě litoměřického gymnázia. Vždy jeden pátek v měsíci proběhlo setkání studentů s kapacitami v oblasti vědy a výzkumu, které mělo za cíl prohloubit zájem studentů o přírodní vědy. V projektu se vystřídalo devět odborníků z řad přednášejících a bezmála 600 posluchačů bylo v projektu podpořeno. Ve školním roce 2019/2020 bylo bohužel vzhledem k epidemiologické situaci nemožno tyto projekty pořádat, Nadace Unipetrol se ale rozhodla tento projekt obnovit, a to zatím alespoň online.

Hostem prvního obnoveného Pátku s vědou byla paní viroložka RNDr. Ruth Tachezy, Ph.D., která vystudovala Fakultu přírodních věd Univerzity Karlovy, obor molekulární biologie a genetika. Od roku 1989 je zaměstnána na Oddělení experimentální virologie, které bylo součástí Ústavu sér a očkovacích látek a nyní náleží do Ústavu hematologie a krevní transfuze. Absolvovala několik zahraničních stáží a je vedoucí Národní referenční laboratoře pro papillomaviry a polyomaviry.

Přednáška je na téma „Prevence virových onemocnění“ a je určena primárně pro studenty středních škol a profesory. V dnešní komplikované situaci si ale myslíme, že je přednáška vhodná pro širokou veřejnost a pustit si ji tedy může úplně každý na odkazu ZDE - https://www.youtube.com/watch?v=ow8JjR6hGq4

V rámci projektu Pátky s vědou bude každý poslední pátek v měsíci zveřejněna nová přednáška zejména z oborů výzkumu a přírodních věd. Na konci ledna se můžete těšit na přednášku týkající se zdravé výživy, což se po Vánocích bude jistě hodit nám všem :)

patky.jpg