cover img

Sbírka na pomoc Ukrajině předána

Materiální sbírka byla následně předána městské části Praha 11, která zajišťuje distribuci pomoci.

Pražská materiální sbírka na pomoc Ukrajině byla předána

Začátkem března vyhlásila Nadace ORLEN Unipetrol sbírku na pomoc Ukrajině. Zaměstnanci mohli potřebné věci přinášet do budovy Main Point Pankrác v Praze. Materiální sbírka byla následně předána městské části Praha 11, která zajišťuje distribuci pomoci.

​Část sbírky byla určena pro Český červený kříž, který ji dopravuje přímo na Ukrajinu. Druhá část poputuje ukrajinským rodinám, které jsou již ubytované v České republice. Městská část Praha 11 pomáhá uprchlým rodinám s ubytováním, z Ukrajiny přicházejí především matky s dětmi či staří lidé.

„Jménem městské části Praha 11 chci poděkovat Nadaci ORLEN Unipetrol, která nám pomohla dodat materiální pomoc a věci, které v této chvíli potřebují ukrajinští občané hledající u nás pomoc před invazí z Ruska. Moc děkuji, moc si toho vážím a těším se na další spolupráci,“ řekl Jiří Dohnal, starosta Prahy 11.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a darovali potřebné věci. Dále děkujeme dobrovolníkům, kteří pomáhali s balením a nakládáním sbírky. Materiální pomoc v podobě obalového materiálu poskytla Nadaci ORLEN Unipetrol zcela zdarma společnost Stěhování Podrazil. Za její podporu rovněž děkujeme.

Odkaz na YouTube​