cover img

Nová přednáška s Marošem Čuntou

Nová přednáška s Marošem Čuntou v rámci projektu Pátky s vědou je ONLINE

Spolu s Gymnáziem Josefa Jungmanna v Litoměřicích pokračujeme v projektu Pátky s vědou. Hostem březnové přednášky byl Maroš Čunta, jeho přednáška byla věnovaná ropě. Přednáška je dostupná online na Youtube kanále skupiny ORLEN Unipetrol.

​Maroš Čunta působí v ORLEN Unipetrolu od roku 2014, momentálně je ředitelem oddělení pro nákup ropy a zemního plynu. V jeho přednášce se dozvíte více o ropě a její cestě do rafinérií skupiny ORLEN Unipetrol.

Přestože přednáška je určena primárně pro studenty středních škol a profesory, je dostupná i pro širokou veřejnost a to na odkazu ZDE.

Nezapomeňte, že každý měsíc vychází v rámci projektu Pátky s vědou nová přednáška. V prosinci zahájila jejich sérii viroložka RNDr. Ruth Tachezy, Ph.D., s tématem „Prevence virových onemocnění“ – ZDE, v lednu na ni navázal zakladatel Institutu moderní výživy Miloslav Šindelář, který hovořil o tématu „Moderní výživa – mýty versus fakta“ – ZDE, a v únoru přednášel Doc. Ing. Tomáš Herink, Ph.D., o surovinách pro chemický průmysl – ZDE.

prednaska-s-Marosem.jpg