cover img

Necítíte se kvůli krizi dobře?

Nadace Unipetrol pokračuje v úspěšné spolupráci se dvěma organizacemi, které nabízejí pomocnou ruku všem.

Necítíte se kvůli krizi dobře? Zavolejte na Linku tísně

​Vzhledem k tomu, že se opět nacházíme v krizové situaci spojené se šířením onemocnění COVID-19, Nadace Unipetrol znovu připomíná spolupráci s neziskovými organizacemi a nabízí zaměstnancům pomoc prostřednictvím Linky duševní tísně.

Nadace Unipetrol pokračuje v úspěšné spolupráci se dvěma organizacemi, které nabízejí pomocnou ruku všem těm, kdo potřebují podpořit v aktuální složité době. Stejně jako na jaře se jedná o organizace Women for Women a Most k naději. Níže naleznete přehled služeb, které organizace nabízejí.

Most k naději – provoz Linky duševní tísně
Anonymní pomoc pro kohokoliv s jakýmkoliv problémem nabízí Linka duševní tísně pod organizací Most k naději v Mostě. Linka má nepřetržitý provoz a lze se na ni obrátit v kteroukoliv denní či noční hodinu za cenu běžného telefonického hovoru. Volat lze i zcela bezplatně prostřednictvím SKYPU na adrese: ldt.most.

Linka duševní tísně pomáhá svým klientům řešit celé spektrum problémů, jež přináší život i nynější situace. Výhodou je snadná dostupnost pro každého a také fakt, že klient může zůstat v anonymitě, díky které se často rozhodne řešit i dlouho skrývaná trápení. Na Linku duševní tísně pak navazuje další pomoc: pracovníci klientům poskytují informace a kontakty na různá odborná pracoviště, která se v daném regionu zabývají potřebnou problematikou pro někdy nezbytnou návaznou péči.
Telefonní číslo na Linku duševní tísně: 476 701 444

Women for Women – poradenství
Zaměstnanci mohou využít také poradenské činnosti organizace Women for Women, která se soustředí na mnoho oblastí každodenního života (např. krizové životní situace, bydlení, rodičovské otázky, partnerské vztahy a další). Je možné zdarma využít rovněž online sociální a právní poradnu či online poradnu projektu Servis vztahů, která je nyní velmi aktuální. V případě jakéhokoliv problému se zaměstnanci mohou obrátit také na bezplatnou linku v nouzi či se s organizací spojit prostřednictvím e-mailu.
Telefonní číslo na bezplatnou linku v nouzi: 800 811 111 nebo 222 269 844

E-mail do poradny: poradna@w4w.cz
Online sociální poradna: https://www.women-for-women.cz/socialni-poradna
Online právní poradna: https://www.women-for-women.cz/pravni-poradna
Online poradna projektu Servis vztahů: https://servisvztahu.cz/on-line-poradna-formular/​


krize.jpg