cover img

Soutěž Horizon Hydrogen Grand Prix

Nadace Unipetrol podporuje šest týmů v soutěži Horizon Hydrogen Grand Prix s modely na vodíkový pohon

Ve středu 23. září se v areálu TROJHALÍ KAROLINA uskutečnilo české finále Horizon Hydrogen Grand Prix, závodů RC modelů aut poháněných vodíkem, které sestavují studenti středních škol. Horizon Hydrogen Grand Prix je mezinárodní program, který umožňuje studentům propojovat teorii s praxí v oblasti techniky alternativních pohonů na vodík.

Přestože se jedná o čtyřhodinový vytrvalostní závod, během kterého jsou zapotřebí skvělé řidičské dovednosti, ale i týmová strategie, nebylo o napětí nouze. Vzhledem ke koronavirové krizi se ale letos závod konal v jiném duchu, a to v omezeném počtu. Na start své speciálně upravené modely postavilo celkem jedenáct týmů z celé České republiky. Nadace Unipetrol podporovala šest z nich, a to Střední školu Educhem, Gymnázium T.G.M. v Litvínově, Gymnázium Sedlčany, Schola Humanitas, Gymnázium Sokolov a SOŠ a SOU Neratovice.

Z týmů podporovaných Nadací Unipetrol se závodu se zúčastnily pouze dvě školy, a to Střední škola Educhem a Gymnázium T.G.M. v Litvínově. UNIPETROL RACING TEAM ze Střední školy Educhem se umístil na krásném třetím místě s počtem 819 ujetých kol.

Nadace Unipetrol jako jeden z partnerů poskytla všem účastníkům desinfekci, kterou dodávala do škol již během první vlny koronavirové pandemie, společnost Brano Group pak poskytla ochranné štíty pro piloty. Letošní závody se tak mohly konat i za dodržování nejpřísnějších bezpečnostních opatření.

Více informací o programu Horizon Hydrogen Grand Prix naleznete ZDE.​

soutez1.jpg

soutez2.jpg