cover img

Příspěvek rodičům osmileté Štěpánky

Nadace ORLEN Unipetrol přispěla v rámci Spanilé jízdy 100 000 korun rodičům osmileté Štěpánky

​Nadace ORLEN Unipetrol letos uspořádala již čtvrtý ročník takzvané Spanilé jízdy. Členové motorkářského klubu Uniriders tak opět mohli díky svému koníčku přispět na charitativní projekty a pomoci těm, kteří to potřebují. V rámci Spanilé jízdy probíhala veřejná sbírka, do které se zapojila i Nadace ORLEN Unipetrol a Čepro, a.s., celková vybraná částka je 100 000 korun. Nadace ORLEN Unipetrol tuto částku darovala rodičům osmileté Štěpánky, jež trpí těžkou epilepsií. V rámci těchto Spanilých jízd vždy probíhá veřejná sbírka, ve které již nadace darovala přes 320 000 Kč pěti nemocným dětem a Nadaci policistů a hasičů.

„Nadace ORLEN Unipetrol pořádá spanilé jízdy motorkářů již čtvrtým rokem. Za tu dobu se již podařilo vybrat přes 320 000 Kč a rozdělit je pěti nemocným dětem a Nadaci policistů a hasičů,“ vysvětluje Katarzyna Woś, předsedkyně správní rady Nadace ORLEN Unipetrol, a dodává: „V letošním roce bylo naším cílem pomoci rodičům osmileté Štěpánky, které se ve čtyřech měsících přestala vyvíjet psychomotorika. Je nádherné, že jsme díky Spanilé jízdě shromáždili částku ve výši 100 000 korun.“

Letošní Spanilá jízda se odehrála 18. června v Kralupech nad Vltavou pod záštitou vedení města. Na akci se setkalo cca 70 motorkářů, kteří z Palackého náměstí vyjeli na Spanilou jízdu v okolí Kralup nad Vltavou a vrátili se zpět na náměstí. Tam byl přichystán zábavný program pro návštěvníky i pro motorkáře. Pro děti byl například připraven skákací hrad, malování na obličej, dílničky nebo chemická show studenta Vysoké školy chemicko-technologické v Praze Jakuba Štěpánka, který s Nadací ORLEN Unipetrol spolupracuje na mnoha projektech. Organizátoři také připravili ukázku dopravní nehody s instrukcemi, jak v takovém případě postupovat. Součástí programu bylo i zábavné připomenutí pravidel bezpečnosti s BESIPEM, vystoupení dětské skupiny MX Kids na motorkách, koncert rockové skupiny Atomic a mnoho dalšího. V tombole se hrálo o rukavice jezdce Martina Prokopa, ve kterých závodil na Rallye Dakar v roce 2019, a soutěžilo se také o let s akrobatickým letadlem Bushplane NORDEN s Markem Hykou, mistrem České republiky v letecké akrobacii a ambasadorem společnosti ORLEN Benzina. Dále se hrálo o kolekci oblečení závodního automobilového týmu Alfa Romeo F1 Team ORLEN a propagační materiály Dakar Rallye. Všechny ceny do tomboly věnovala společnost ORLEN Benzina.

Cílem celé této Spanilé jízdy bylo pomoci postižené Štěpánce. Osmiletá Štěpánka se narodila zdravá, ale od čtvrtého měsíce věku se přestal její psychomotorický vývoj posouvat dopředu a přidaly se další komplikace včetně epilepsie. Dnes je připoutána k invalidnímu vozíčku a nedokáže se bez cizí pomoci najíst. Přesto je velice usměvavá, šíří pozitivní energii a navštěvuje speciální základní školu.

Motorkářský klub Uniriders skupiny ORLEN Unipetrol úspěšně funguje již čtvrtým rokem a spojuje nadšence s vášní pro motocykly i touhou pomáhat potřebným. Mezi tradiční akce fanoušků jízdy v jedné stopě z ORLEN Unipetrolu proto patří i podpora nejrůznějších charitativních projektů. V rámci pravidelných Spanilých jízd se podařilo pomoci částkou přes 320 000 Kč, které Nadace ORLEN Unipetrol předala do rukou potřebných.​

Odkaz na video zde: Spanilá jízda​

step1.jpg
step2.jpg
step3.jpg
step4.jpg