cover img

EDUbus

EDUbus navštívil osm základních škol v Mostě

EDUbus navštívil osm základních škol v Mostě

Nadace ORLEN Unipetrol společně s EDUbusem navštívili v druhé polovině listopadu Mostecko. EDUbus si měli možnost prohlédnout žáci z osmi zdejších základních škol.  Tato chemická učebna na kolech v České republice přibližuje malým i velkým návštěvníkům skryté krásy chemie.

EDUbus je mobilní polytechnická laboratoř, jedná se o ojedinělý vzdělávací projekt, který popularizuje polytechnické obory pomocí speciálních výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí. Cílem je motivovat žáky k hlubšímu poznání technických a přírodních věd. Zároveň je připraven i odborný program pro pedagogy, který je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. 

Nadace ORLEN Unipetrol podporuje návštěvy EDUbusu finančně. Tento školní rok navštívil EDUbus osm základních škol na Mostecku a přiblížil polytechnické obory dohromady 468 žákům a 66 pedagogům. Velká zájem byl v tomto období zejména o robotiku, a to s ohledem na změny, které aktuálně probíhají v rámci revize RVP s rozšířením výuky informatiky na základních školách.

 

Odkaz na reportáž zde: https://youtu.be/jNZWE-JdJTA