Nadace ORLEN Unipetrol se letos stala hlavním partnerem konference ČeskoBudoucnosti a během ní představila na stánku i své projekty jako Plastík a jeho kouzelný kufřík nebo projekty popularizující vodík, na kterém spolupracuje s Horizon Educational.
Heslem konference bylo Jak z Česka udělat mozkovnu namísto montovny. Jak dosáhnout tohoto cíle se snažili diskutovat panelisti ve čtyřech blocích, kterých se zúčastnili speakři ze čtyř různých sfér. Celé to vypuklo zdravicí premiéra České republiky Petra Fialy a předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéty Pekarové Adamové. Následně Danuše Nerudová představila tři základní pilíře, díky nimž může být Česko lídrem v mnoha oblastech, a to jsou udržitelnost, inovace a vzdělání. Slovo si pak vzali v prvním bloku diskutéři z neziskové sféry, kteří diskutovali o kariérním poradenství, podpoře spolupráce neziskových organizací, praxi ve firmách, mentálním zdraví či motivaci studentů.
Ve druhém bloku vystoupili zástupci SŠ a VŠ, kteří představili příklady dobré praxe a diskutovali na témata - student jako partner ve vzdělávání, posílení zvídavosti ve studentech nebo spolupráce firem a škol. V tomto panelu vystoupil i Tomáš Herink, člen představenstva ORLEN Unipetrol, který zdůraznil, jak je důležité propojovat znalosti s reálnou praxí a jaké konkrétní kroky pro to jako společnost ORLEN Unipetrol dělá.
Ve třetím bloku diskutovali zástupci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstva práce a sociálních věcí, ministerstva pro vědu a výzkum a inovace a ministerstva průmyslu a obchodu. Zástupci diskutovli o financování resortů a vzájemné spolupráci.
Poslední blok se věnoval byznysu a jeho přínosu pro budoucnost Česka. Odbornou část konference uzavřel se svou vizí 1. místopředseda Senátu Jiří Drahoš.
Na závěr proběhlo předání cen za dlouhodobou podporu vzdělávání CEO Roku/HR Ředitel/ka roku. Cenu si odnesl také ORLEN Unipetrol, který se ocitl mezi TOP 7 nejlepšími firmami.